Uczestnicy Synodu

Komisja Główna

Komisję Główną Synodu stanowi kolegium najbliższych współpracowników Biskupa. Do jej zadań należy:

  • wyznaczanie zadań komisji synodalnych i zespołów oraz czuwanie nad ich realizacją,
  • analiza i ocena projektów dokumentów opracowanych przez komisje synodalne,
  • czuwanie nad procesem przygotowania projektów dokumentów Synodu, które mają być przedstawiane na Sesjach Plenarnych,
  • opracowanie programu i regulaminu Sesji Plenarnych,
  • nadzorowanie redakcji dokumentów końcowych Synodu
Skład Komisji Głównej pojawi się tu po ogłoszeniu go przez Księdza Biskupa

Komisje tematyczne

Komisje tematyczne będą przygotowywały projekty dokumentów synodalnych na podstawie ankiet wszystkich diecezjan i wniosków uczestników synodu.

Komisja Główna Synodu

1.Bp Jan Kopiec - Przewodniczący
2.Ks. Józef Kara
3.Ks. Ginter Dzierżon
4.Ks. Sebastian Wiśniewski
5.Ks. Robert Urbańczyk - Sekretarz
6.Ks. Rafał Dappa
7.Ks. Grzegorz Kadzioch
8.Ks. Bernard Koj
9.Ks. Krystian Piechaczek

Sekretariat Synodu

1.Ks. Robert Urbańczyk
2.Ks. Piotr Grzegorzewicz
3.Ks. Marcin Wronka
4.Pani Barbara Sobocik

Zespół Teologiczny

1.Ks. Jan Kochel - Przewodniczący
2.Ks. Kazimierz Wolsza
3.Ks. Krystian Kałuża
4.Ks. Dariusz Klejnowski-Różycki
5.Ks. Wojciech Maciążek

Zespół Prawny

1.Ks. Ginter Dzierżon - Przewodniczący
2.Ks. Józef Kara
3.Ks. Rafał Dappa
4.Ks. Grzegorz Kadzioch
5.Ks. Piotr Grzegorzewicz
6.Ks. Grzegorz Gura

I. Komisja ds. Rodziny

1.Ks. Waldemar Niemczyk - Przewodniczący
2.Ks. Michał Zurzycki
3.Pani Marzena Guzy
4.Pani Katarzyna Kamińska-Jurkiewicz
5.Pan Michał Jurkiewicz
6.Pani Renata Lis
7.Pan Dariusz Lis
8.Pani Ryszarda Marcinek
9.Pan Mirosław Marcinek

II. Komisja ds. Duszpasterstwa

1.Ks. Krystian Piechaczek - Przewodniczący
2.Ks. Kazimierz Bartosik
3.Ks. Bogdan Benedik
4.Ks. Andrzej Iwanecki
5.Ks. Stanisław Knura
6.Ks. Korneliusz Matauszek
7.Ks. Piotr Paszko
8.Ks. Marcin Paś
9.Ks. Robert Potempa
10.Ks. Przemysław Zając

III. Komisja ds. Świeckich

1.Pan Tomasz Iwasiów - Przewodniczący
2.Ks. Grzegorz Gura
3.Pan Jerzy Kasprzyk
4.Pan Marek Kempski
5.Pan Grzegorz Kuciera
6.Pan Józef Musielok
7.Pan Wojciech Przondziono
8.Pani Ewa Szeliga

IV. Komisja ds. Duchowieństwa

1.Ks. Grzegorz Ciuła - Przewodniczący
2.Ks. Robert Chudoba
3.Ks. Krzysztof Dulęba
4.Ks. Tomasz Przybyła
5.Ks. Łukasz Jacek
6.Ks. Jan Podstawka
7.Ks. Piotr Szczygielski
8.Kl. Przemysław Kielich
9.Pani Anna Rduch

V. Komisja ds. Katechetycznych

1.Ks. Adam Spałek - Przewodniczący
2.Ks. Tadeusz Hryhorowicz
3.o. Mateusz Janyga SJ
4.O. Krzysztof Wrzos OMI
5.S. Urszula Mroczek FDC
7.Pani Irena Trzensiok
8.Pani Agata Wieczorek
9.Pani Małgorzata Krawczak
10.Pani Teresa Herman
11.Pani Dorota Tarczyńska
12.Pani Joanna Bartoszek
13.Pan Dariusz Przyłas
14.Pan Ryszard Paluch

VI. Komisja ds. Zakonnych

1.O. Piotr Świerczok CSsR - Przewodniczący
2.O. Waldemar Janecki OMI
3.Ks. Antoni Zając
4.Ks. Zdzisław Śliż
5.S.M. Krzysztofa Dorota Baran CSSE
6.S. Adalberta Edyta Frącz SMCB
7.Pani Maria Banduch OV
8.Pani Weronika Korba Ovd
9.O. Mirosław Szwajnoch MI
10.S.M. Andrzeja Ochman SSCJ
11.Pani Lucyna Styś ISChK

VII. Komisja ds. Caritas

1.Ks. Rudolf Badura - Przewodniczący
2.Ks. Jan Łojczyk
3.Ks. Jacek Orszulak
4.S. Nerina Bednarz SCB
5.Pan Krystian Bambynek
6.Pan Zbigniew Gurnacz
7.Pani Anna Ilków
8.Pani Ewa Musielok- Weis
9.Pan Jan Sznajder

VIII. Komisja ds. Misji

1.Ks. Maciej Górka - Przewodniczący
2.Ks. Adam Kubasik
3.O. Mirosław Piątkowski SVD
4.Pani Barbara Łysik
5.Pan Wiktor Grychnik
6.Pani Krystyna Malicka
7.Pani Magdalena Beniecka-Sarre OCDS - konsultor

IX. Komisja ds. Liturgii

1.Ks. Franciszek Koenig - Przewodniczący
2.Ks. Krzysztof Konieczny
3.Ks. Adam Kozak
4.Ks. Bogdan Kicinger
5.Ks. Helmut Ekert
6.Ks. Bernard Plucik
7.Ks. Konrad Mrozek
8.Ks. Jacek Skorniewski
9.Ks. Adrian Kaszowski
10.Ks. Paweł Gwóźdź
11.O. Tymoteusz Piotr Olsiński OFM
12.Pani Mariola Brzoska
13.Pani Brygida Tomala
14.Pan Bogdan Stępień
15.Pan Stefan Michalik

X. Komisja ds. Kultury

1.Anna Szadkowska OV - Przewodnicząca
2.Ks. Piotr Górecki
3.Ks. Stefan Jezusek
4.Ks. Jan Rosiek
5.Ks. Michał Willner
6.Ks. Krystian Worbs
7.Pan Jacek Mistur
8.Pan Jan Rabiej
9.Pan Łukasz Tura

XI. Komisja ds. Ekonomicznych

1.Ks. Bernard Koj - Przewodniczący
2.Ks. Mariusz Babula
3.Ks. Józef Kara
4.Ks. Zbigniew Wnękowicz
5.Ks. Sebastian Bensz
6.Ks. Sebastian Śliwiński
7.Ks. Kazimierz Tomasiak
8.Ks. Artur Pytel
9.Ks. Rudolf Halemba
10.O. Jarosław Wachowski OMI
11.Pani Danuta Kaleta

Sesje plenarne

Uczestnikami sesji plenarnych synodu będą wszyscy wezwani przez Księdza Biskupa na synod. Skład osobowy określa Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 460-466) i Rozporządzenie Księdza Biskupa o Wezwanych na Synod.

Osoby uczestniczące w Sesjach Plenarnych Synodu

Osoby Świeckie:

tytułImięNazwisko
1.PanKamilBarczak
2.PanAdamBerych
3.PanHenrykBieniek
4.PanJarosławBobulski
5.PaniMonikaBzowska
6.PanPiotrChmiel
7.PaniBożenaCiesielska
8.PaniMieczysławaCuber
9.PaniDanutaCzarnowska-Korga
10.PanJerzyHadała
11.PaniJustynaHewig
12.PanTomaszIwasiów
13.PanKonradJagielski
14.PanMarekJaszczuk
15.PanMichałJurkiewicz
16.PaniKatarzynaKamińska-Jurkiewicz
17.PanJerzyKasprzyk
18.PanMarekKempski
19.PaniMariaKleiman
20.PanJacekKoch
21.PaniUrszulaKożuch
22.PanAndrzejLasota
23.PanRafałLincner
24.PanAdamMajgier
25.PaniKatarzynaMarcisz
26.PanJarosławMarcisz
27.PanMirosławMarek
28.PanJózefMusielok
29.PaniAgnieszkaNalepka
30.PanRyszardPaluch
31.PanMichałPietrek
32.PanKrzysztofProcel
33.PanTomaszRespondek
34.PanNorbertRusin
35.PanMariuszRusinowski
36.PaniRitaSerafin
37.PanPiotrSkiba
38.PanPiotrSzady
39.PaniEwaSzeliga
40.PaniDorotaTimler
41.PaniEwaTomczyk
42.PanŁukaszTura
43.PanMichałUstrzycki
44.PanMarcinWandzik
45.PaniAntoninaWieczorek
46.PanBartłomiejWydra
47.PanZbigniewZawisza
48.PaniAleksandraZowada

Osoby Życia Konsekrowanego:

tytułImięNazwisko
1.S.NerinaBednarz SCB
2.S.AlicjaKobyłka, Szensztat
3.S.M.BenedyktaKurpierz ABMV
4.S.M.OlgaMura ABMV
5.S.M.AndrzejaOchmann SSCJ
6.PaniAnnaSzadkowska OV
7.S.MonikaWichrowska FDC

Księża:

tytułImięNazwisko
1.Ks.PrzemysławAblewicz
2.Ks.RudolfBadura
3.Ks.FranciszekBalion
4.Ks.HenrykBardosz
5.Ks.SebastianBensz
6.Ks.EugeniuszBieniek
7.Ks.RajmundBrol
8.Ks.JarosławBuchenfeld
9.Ks.TomaszChalimoniuk-Ławryńczuk
10.Ks.RobertChudoba
11.Ks.PiotrCiba
12.Ks.GrzegorzCiuła
13.Ks.RafałDappa
14.Ks.KrzysztofDomoracki
15.Ks.GinterDzierżoń
16.Ks.BernardFrank
17.Ks.MarcinGajda
18.Ks.KrystianGałązka
19.Ks.HenrykGerlic
20.Ks.MaciejGórka
21.Ks.RomanGrajczyk
22.Ks.KrzysztofGrzegorczyk
23.Ks.DariuszGrzeszczak
24.Ks.PawełGwóźdź
25.Ks.TomaszHajok
26.O.WaldemarJanecki OMI
27.Ks.GrzegorzKadzioch
28.Ks.KrystianKałuża
29.Ks.JózefKaniut
30.Ks.PiotrKansy
31.Ks.JózefKara
32.Ks.ArkadiuszKinel
33.Ks.StanisławKnura
34.Ks.JanKochel
35.Ks.FranciszekKoenig
36.Ks.BernardKoj
37.Ks.KonradKołodziej
38.Ks.KrzysztofKonieczny
39.Ks.AntoniKopiec
40.Ks.AdamKoppel
41.Ks.JerzyKrawczyk
42.Ks.MarianKrojenka
43.Ks.MarcinKrólik
44.Ks.MarcinKwoczała
45.Ks.SławomirMadajewski
46.Ks.PiotrMańka
47.Ks.SebastianMarecki
48.Ks.KrystianMarondel
49.Ks.JanMatysek
50.Ks.KonradMrozek
51.Ks.WaldemarNiemczyk
52.Ks.ArturOchmann
53.Ks.MarekOlekszyk
54.Ks.HenrykOleś
55.O.TymoteuszOlsiński OFM
56.Ks.TadeuszPaluch
57.O.MarekPardon SVD
58.Ks.KrystianPiechaczek
59.Ks.BernardPlucik
60.Ks.ZygfrydPluta
61.Ks.JerzyPudełko
62.Ks.MarekPyka
63.Ks.ArturPytel
64.Ks.AndrzejPyttlik
65.Ks.JanRosiek
66.Ks.MaciejSasiak CR
67.Ks.TomaszSękowski
68.Ks.GrzegorzSkop
69.Ks.AdamSpałek
70.Ks.PawełStokłosa
71.Ks.PiotrSzczygielski
72.Ks.KrzysztofŚmigiera
73.O.PiotrŚwierczok
74.Ks.NorbertThiel
75.Ks.MarekWiniarski MSF
76.Ks.SebastianWiśniewski
77.Ks.ZbigniewWnękowicz
78.Ks.KazimierzWolsza
79.O.GrzegorzWrodarczyk CMF
80.Ks.AntoniZając
81.Ks.StefanZiaja